Nasza klimatyczna Kawiarnia

Miejsce w którym możesz się oderwać od codzienności.

Zdrój Wojciech - Lądek Zdrój

Wybudowany w 1680 r. bezpośrednio nad gorącym i bijącym do dziś źródłem wody mineralnej.

Neorenesansowy ratusz - Lądek Zdrój

XIX wieczna budowla w sercu Lądeckiego Rynku.

Historia

Lądek Zdrój to wyjątkowa miejscowość wypoczynkowo – lecznicza, do której licznie przybywają kuracjusze z całego świata. To jednak nie wszystko albowiem Lądek to miasto cechujące się niezwykłą historią i ogromną ilością zabytków, które to zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Na uwagę zasługuje także fakt, że w miejscowości tej znajduje się wiele hoteli, pensjonatów, zaś na szczególną uwagę zasługuje jeden z najbardziej luksusowych i komfortowych, jakim jest Willa Elysium.

Willa Elysium wyróżnia się długą i bogatą, ale również niezwykle ciekawą historią, albowiem zbudowana została już w roku 1863. Budynek ten pierwotnie należał do Margot Kolewe i charakterystyczne było to, że był to obiekt przeznaczony jedynie dla gości chrześcijańskich. W kolejnych latach dwudziestych i trzydziestych, a ściśle mówiąc w roku 1924 i 1937 zmienił się właściciel budynku, a był nim Bruno Boehm. W tym okresie w willi mieszkało kilka osób: właściciel posiadłości, kuczer, oraz wdowa po lekarzu. W roku 1942 kolejnym właścicielem budynku został Elfriede Liebich, zaś po 1949 obiekt przejęty został przez FWP. W okresie tym pensjonat miał nazwę typowo proletariacką „Metalowiec”. W latach kolejnych na terenie Polski miała miejsce odwilż polityczna, dlatego też nazwa pensjonatu znów uległa zmianie na „Złocień”. W tym czasie w budynku mieściła się między innymi administracja, zaś obiekt oferował sześćdziesiąt miejsc noclegowych, które to różniły się od siebie standardem. W roku 1990 Willa Elysium stała się własnością prywatną.

Współcześnie willa jest jednym z najbardziej prestiżowych pensjonatów na terenie Lądka Zdroju. Zapewnia każdemu klientowi komfortowy wypoczynek w znakomicie i stylowo urządzonym wnętrzu. Wystrój przenosi nas do zamierzchłych czasów, które wszak, mając na uwadze długą i ciekawą historię budynku, na pewno są godne przypomnienia. 

Kartka
Reklama domów gościnnych w ówczesnym Bad Landeck
Reklama podmiotów gospodarczych w ówczesnym Lądku i Stroniu Śl.
Willa Elysium w Lądku. Jeden z niewielu budynków który wrócił do przedwojennej nazwy.
Pensjonat dla gości zagranicznych Elysium - folder reklamowy.
Pensjonat Elysium za czasów niemieckich.
Goście weselni przed hotelem.
Pensjonat Elysium w Lądku-Zdroju.
A.D.W.
Dawny dom wczasowy FWP
Dom wczasowy

Pragniemy poinformować, że z dniem 01.10.2017 nasza firma TF-MJG Janusz Dwojak zakończyła dzierżawę Willi Elysium w Lądku Zdrój. Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim naszym klientom za te piękne 3 lata. Mamy nadzieje, że pobyt w Willi Elysium był dla Państwa odskocznią od codzienności i przyjemnym doznaniem.

Od dnia 01.10.2017 obiekt funkcjonuje pod okiem Właścicielki Pani Zofii. Rezerwację oraz wszelkie zapytania proszę kierować na numer stacjonarny Willi Elysium.

Raz jeszcze dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.